3 TIPY AKO ZABEZPEČIŤ ZIMNEJ BUNDE DOSTATOČNÚ STAROSTLIVOSŤ

3 TIPY AKO ZABEZPEČIŤ ZIMNEJ BUNDE DOSTATOČNÚ STAROSTLIVOSŤ

3 TIPY AKO ZABEZPEČIŤ ZIMNEJ BUNDE DOSTATOČNÚ STAROSTLIVOSŤ

 

Starostlivosť, ktorú vkladáme do nášho oblečenia i doplnkov, môže predĺžiť (alebo naopak skrátiť) životnosť našich obľúbených kúskov. Ak sa o ne pravidelne staráme, vydržia dlho krásne a neporušené. V prípade, že naša starostlivosť viazne, veľmi rýchlo sa to na nich prejaví. Výnimkou nie je ani zimná bunda. Dnes Vám prezradíme tri tipy, ako udržať zimnú bundu dlho krásnu a na pohľad ako novú. Účinná a jednoduchá starostlivosť dokáže naozaj zázraky.

 

  1. Spoľahnite sa na značky, ktoré sa na zimnej bunde nachádzajú

Každý z nás dôverne pozná ikony, ktoré sa na nachádzajú na zimnej bunde. Prezrádzajú nám, ako sa o zimnú bundu starať, ako ju prať či prípadne inak ošetrovať. Množstvo z nás však tieto značky vytrvalo ignoruje, a to predstavuje obrovskú chybu. Každý materiál vyniká inými nárokmi na starostlivosť a je potrebné ich rešpektovať. V prípade, že je možné bundu čistiť len chemicky, nevyhnete sa návšteve čistiarne. Nepokúšajte sa návod na čistenie obísť, pretože sa Vám bunda rozhodne nepoďakuje.

  1. Neperte zimnú bundu

Nádherne voňajúce prípravky, ktoré si skvelo rozumejú s Vaším obľúbeným svetrom, sa nemajú príliš láske s funkčným povrchom zimnej bundy. Materiál, z ktorého je zimná bunda ušitá, je navrhnutý tak, aby neprepúšťal vodu a vlhkosť. Ak však zimnú bundu vyperiete o túto schopnosť ju natrvalo oberiete.

 

  1. Vždy nechajte zimnú bundu voľne vyschnúť

Počas zimného obdobia si užijeme dážď i sneh. Takmer každý deň dostáva naša zimná bunda zabrať. Nikdy ju však neschovávajte do skrine ešte vlhkú – vždy ju nechajte voľne vyschnúť na vešiaku. V opačnom prípade začne zimná bunda nepríjemne páchnuť, čo rozhodne neoceníte.

Správna starostlivosť o zimnú bundu sa prejaví v žiarivých farbách i strihu, ktorý nestráca svoj tvar. K čisteniu vždy pristupujte podľa potrieb daného modelu a nikdy sa nepokúšajte fľaky či nečistoty odstrániť zmiešaním chemikálií podľa rád na internete. Ak to materiál bundy dovoľuje, vždy čistite zimnú bundu len prípravkami, ktoré sú priamo určené na čistenie oblečenia.


Doprava zdarma
od 75.00 €
Viac ako 360 výdajných miest na SK
Dodanie tovaru
do 24-48 hodín
Vrátenie tovaru
do 14 dní
Špeciálne zľavy a akcie
Všetky produkty
máme skladom