Aká kozmetika môže zničiť vaše obľúbené kúsky?

Aká kozmetika môže zničiť vaše obľúbené kúsky?

Niekedy sa jednoducho stane, že náš obľúbený kúsok padne za obeť nejakej nehode. Raz si ho prepálime na opekačke, inokedy nám ho zničia deti, ďalší raz pustíme zlý program na práčke a niekedy nás zradí aj vlastná kozmetika. Prečítajte si, ktoré prípravky môžu zničiť vaše oblečenie a ako ho prípadne zachrániť. 

Dermacol 

Najčastejšie sa škvrny od takýchto korektúrnych prípravkov na tvár vyskytujú v oblasti límcov sák a košieľ. Na bielej košeli alebo blúzke dokáže narobiť neplechu, no silný prací prostriedok s bieliacim účinkom sa oň spoľahlivo postará.  

Odlakovač/acetón 

Ak vám odlakovač alebo acetón kvapne na vaše obľúbené šaty, môže sa stať, že z nich zlezie aj farba. V takom prípade vám pomôže jedine krajčírka, ktorá sa môže pokúsiť dané miesto opäť zafarbiť farbou na textil. 

Riasenka 

Oči si maľujte ešte predtým, než sa oblečiete, v opačnom prípade vám riasenka ľahko spadne na bielu sukňu a môžete sa ísť prezliecť. Ak je vodeodolná, budete mať pri jej praní a čistení pomerne krušné chvíle. 

Lak na nechty 

Lak na nechty a podobné substancie treba odstrániť okamžite! Akonáhle zaschne, jeho čistenie je komplikované a opäť si môžete váš obľúbený kúsok nenávratne poškodiť. 

Samoopalovací krém 

Móda samoopalovacích krémov je dávno preč. Na trhu zostalo len pár výrobcov, po ktorých by ste už nemala byť oranžová ako pomaranč. Škvrny z týchto krémov sú nepekné, no dajú sa pomerne jednoducho vyprať. 

Deodorant 

Ak vám deodorant pod pazuchami narobil nepekné biele škvrny, radšej sa prezlečte a oblečenie dajte oprať. Ak sa budete snažiť biele škvrny vyšúchať s vreckovkou počas dňa, môžete si blúzku alebo tričko poškodiť. 

Krém 

Na mastné škvrny všetkých druhov platí len kvalitný prací prostriedok a teplá voda. Neprežeňte to však s teplotou prania, aby sa vám vaše tričko alebo nohavice nezmenšili.


Doprava zdarma
od 75.00 €
Viac ako 360 výdajných miest na SK
Dodanie tovaru
do 24-48 hodín
Vrátenie tovaru
do 14 dní
Špeciálne zľavy a akcie
Všetky produkty
máme skladom