Ktoré materiály sa nemôžu sušiť v sušičke?

Ktoré materiály sa nemôžu sušiť v sušičke?

Sušička je bez debaty skvelým pomocníkom do každej domácnosti. Najmä pri väčšom objeme prania nemusíte vešať bielizeň po šnúrach v byte aj na balkóne. Jednoducho ho vytiahnete už suché priamo zo sušičky a môžete ho vložiť rovno do skrine. Ktoré typy bielizne by ste však nemali nikdy sušiť? 

Dodržiavajte značky na oblečení 

Na každom oblečení (minimálne na tom, z našej ponuky) nájdete štítok, na ktorom je jasne napísané, či sa môže prať v práčke alebo len ručne, v koľko stupňovej vode, či sa máte vyhnúť žehleniu a či môže ísť do sušičky. Niektoré druhy oblečenia sa síce môžu sušiť, ale len pri nízkych teplotách. Všetky vysvetlivky desiatok piktogramov na štítkoch nájdete na internete. Zimné bundy z našej ponuky odporúčame čistiť len v profesionálnej čistiarni. 

Hodvábna bielizeň 

Medzi typy bielizne, ktoré nesmiete nikdy sušiť, patrí aj hodvábna. Tá sa všeobecne odporúča prať len v kvalitných pracovných prostriedkoch a len ručne. Agresívne sušenie by mohlo trvalo poškodiť vlákna a váš obľúbený kúsok bude nenávratne stratený. Pamätajte si, hodváb a sušička sú zakázanou kombináciou. 

Čipkovaná bielizeň 

Medzi bielizeň, ktorú je zakázané prať, patrí aj tá čipkovaná. Opäť hrozí nenávratné poškodenie, kvôli ktorému by ste prišli o všetky obľúbené kúsky. Tento typ bielizne však pomerne rýchlo schne aj na šnúre, takže absencia sušičky sa dá zvládnuť. 

Neoprén a funkčná bielizeň 

V tomto prípade si nemusíte neoprén a funkčné tričká poškodiť, no mohli by minimálne stratiť svoje vlastnosti. Napríklad antibakteriálnu úpravu alebo difúzne otvory pre odvod potu. Funkčné oblečenie vždy nechajte vyschnúť prirodzenou cestou, nepoužívajte ani radiátor. 

Obuv 

Existujú aj špeciálne sušičky na sušenie tenisiek a iných topánok. Ak máte takúto sušičku doma a vaše topánky sa môžu prať a sušiť, ide pravdepodobne o jediný prípad, kedy je možné využiť sušičku aj na sušenie obuvi. V opačnom prípade na to radšej zabudnite. 

 


Doprava zdarma
od 75.00 €
Viac ako 360 výdajných miest na SK
Dodanie tovaru
do 24-48 hodín
Vrátenie tovaru
do 14 dní
Špeciálne zľavy a akcie
Všetky produkty
máme skladom