Správna starostlivosť o zimnú bundu: Dodržiavajte tieto zásady

Správna starostlivosť o zimnú bundu: Dodržiavajte tieto zásady

Kúpili ste si novú zimnú bundu a nechcete si ju zničiť nesprávnym čistením? Spadli ste do špinavého snehu alebo sa bunda stala obeťou hier s vašimi deťmi? Prečítajte si naše tipy, ako zimnú bundičku udržať v dobrej kondícií a čomu sa pri jej čistení vyhnúť. 

Keď píšu neprať, tak ju neperte 

Najväčšiu chybu, ktorú ľudia pri starostlivosti o oblečenie robia, je, že nerešpektujú pokyny na štítkoch oblečenia. Keď je na nejakom kúsku jasne napísané NEPRAŤ, treba sa tým riadiť. Keď je zase produkt zakázané žehliť alebo vystavovať vode s teplotou nad 40 stupňov, opäť to treba rešpektovať. 

Vždy ju dobre zaveste 

Tento trik používajú aj turisti, ktorí majú drahé a kvalitné spacáky. Tie sa nikdy nemôžu skladovať zbalené, práve naopak, mali by byť zavesené a voľne dýchať. Vaša zimná bunda nasaje počas pobytu vonku veľké množstvo potu. Keď ju po každom použití zavesíte a necháte vyvetrať, veľmi to pomôže pri udržaní jej dobrej kondície. 

Nechajte ju vysušiť 

Mokrá bunda rozhodne nepatrí do skrine. Ak ju necháte príliš dlho vlhkú, môžu vám vnútorné vlákna hovorovo “zgrnieť”. Nech už je bunda mokrá z akejkoľvek príčiny, vždy ju nechajte poriadne uschnúť na  slabo pustenom radiátore. 

Obráťte sa na kvalifikovanú čistiareň 

Akékoľvek čistenie produktov z našej ponuky vždy odporúčame vybaviť len v profesionálnej čistiarni, ktoré v dnešnej dobe nájdete už naozaj v každom meste. Ak sa chcete vyhnúť zbytočnému poškodeniu vašej novej bundy, nechajte jej čistenie na profesionála z tejto oblasti. 

Nepoužívajte nevhodné prostriedky 

Ak sa predsa len rozhodnete čistiť vašu novú zimnú bundu svojpomocne doma, Riaďte sa pokynmi na štítkoch ,dodržiavajte maximálnu teplotu a počet otáčok pri žmýkaní, a používajte len kvalitné pracie prostriedky, ktoré zachovajú prirodzenú štruktúru vlákien vášho oblečenia. 

 


Doprava zdarma
od 75.00 €
Viac ako 360 výdajných miest na SK
Dodanie tovaru
do 24-48 hodín
Vrátenie tovaru
do 14 dní
Špeciálne zľavy a akcie
Všetky produkty
máme skladom