Viete, ako súvisí móda a intenzívne vône?

Viete, ako súvisí móda a intenzívne vône?

Každý, kto módu vníma komplexne, vie, že móda ide ruka v ruke aj s ďalšími disciplínami, ako je hairstyling, šperky, makeup, manikúra alebo svet vôní. Môže vôňa ovplyvniť celkový dojem z vášho outfitu? Aké vône sa hodia k jednotlivým kúskom a prečo existujú vône na konkrétne časti dňa? Zabudnite na deodoranty, poďte s nami do sveta parfumov. 

Čo vo vás vyvoláva vôňa? 

Keď si na seba oblečiete krásne elegantné šaty, určite sa vám vybaví vôňa parfumu, ktorý ste mali na sebe na poslednom plese. Naopak, keď si privoniate k mužovej košeli, možno sa vám vybaví vaše prvé rande. Presne tak, vône v nás vyvolávajú spomienky a tie následne oživujú staršie emócie – najmä tie pekné, ktoré nás potešili. 

Ako zladiť oblečenie s parfumom? 

Športový look môžete pokojne zladiť napríklad s nejakou sviežou kvetinovou vôňou, ktorá len podtrhne celú jednoduchosť vášho outfitu, Pri elegantných outfitoch sa vyberajú skôr výraznejšie vône, ktoré vám nejako evokujú napríklad atmosféru spomínaného plesu. Ak máte rada rebelský štýl kožených búnd, skombinujte ho so silným korenistým parfumom. 

Ktoré vône sú univerzálne? 

Medzi univerzálne vône patria tie, ktoré neurobia dojem, no ani neurazia. Väčšinou ide o rôzne bežné vône (ktoré najčastejšie nájdeme medzi deodorantmi), ale patria medzi ne aj takzvané unisex vône pre obe pohlavia. Nie je na škodu, keď máte takýto parfum doma. Medzi ženské univerzálne vône patria aj sladké vône. 

Aký rozdiel je medzi rannými a večernými vôňami?  

Ráno ženy, ale aj muži, do výberu zaraďujú skôr svieže vône, ktoré vás nakopnú podobne ako káva a všetkých ostatných okolo vás potešia svojou jemnosťou. Pokojne môžete staviť aj na mentol, nebojte sa, nebudete voňať ako toaleta. Naopak večer prichádzajú na rad výraznejšie korenisté vône. Typickým reprezentantom je škorica, ktorá podtrhne intimitu večera doma aj v spoločnosti. 

Vône jesene 

Keďže sa nám pomaly blíži jeseň, nemali by ste zabudnúť zladiť s ňou svoj outfit, ale aj vôňu. Jeseň sa vyznačuje sviežimi prírodnými vôňami, ktoré odrážajú zafarbené listy stromov a slnečné počasie s občasnými prehánkami. Vyberte si vôňu, ktorá celú túto krásnu atmosféru len dokonale podčiarkne.


Doprava zdarma
od 75.00 €
Viac ako 360 výdajných miest na SK
Dodanie tovaru
do 24-48 hodín
Vrátenie tovaru
do 14 dní
Špeciálne zľavy a akcie
Všetky produkty
máme skladom